Додано

Прогулянки з новонародженим

Поради матусям – прогулянки з новонародженим

Інтернет-магазин "BabyBed". Тел. +38(096)411-72-92 - Руслана | +38(050)501-53-50 - Юрій.

Після виписки з пологового будинку, мама з немовлям починають поступово звикати до нових умов життя, виробляючи свій власний розпорядок дня. Крім обов’язкових процедур, таких як прийняття їжі та купання, надзвичайно важливими є і щоденні прогулянки з новонародженим на свіжому повітрі. У той же час у молодих мам часто виникають різні питання, пов’язані з прогулянками: як одягнути новонародженого на прогулянку, скільки гуляти з малюком, а також яку коляску краще використовувати. Детально поговоримо про це в даній статті.
Як одягти новонародженого на прогулянку?
Перша прогулянка з дитиною являє собою важливу подію, до якого дбайливі батьки підходять з усією відповідальністю. В даному випадку, перше питання, яке турбує новоспечених матусь – як одягнути новонародженого на прогулянку, щоб йому було комфортно? Розглянемо основні рекомендації педіатрів:

  • підбирати одяг слід так, щоб процес одягання і роздягання малюка не займав дуже багато часу;
  • незалежно від сезону і пори року, дитині слід надягати чепчик, а в зимовий час поверх нього – теплу шапку;
  • в першу чергу дорослим потрібно одягнутися самим, підготувати необхідні речі для прогулянки, і тільки потім одягати дитину;
  • замість повзунків і кофтинки малюку можна надягати сліп, а куртку і штанці замінити комбінезоном.

Важливо сказати про те, що перед прогулянкою з новонародженим його не потрібно сильно вкутувати, так як надмірне перегрівання є не менш небезпечним, ніж переохолодження. При цьому не варто одягати дитину занадто легко. Особливу увагу необхідно приділити якості дитячого одягу, яка повинна бути виготовлена з натуральних тканин.
Батьки повинні пам’ятати про те, що у зв’язку з недосконалістю терморегуляції організму немовляти, його голівку, ручки і ніжки потрібно обов’язково закривати навіть в теплу пору року.
Якою має бути тривалість прогулянки?
Як би часто батьки не проводили вологе прибирання і провітрювання кімнат, ніщо не зможе замінити дитині прийому сонячних ванн та повноцінного насичення киснем.
У зв’язку з тим, що організм малюка першого місяця життя досить слабкий, перші прогулянки з новонародженим не повинні бути тривалими, зокрема це відноситься до малюків, які народилися пізньої осені та взимку.
Педіатри настійно рекомендують здійснювати прогулянки з новонародженим щодня. За твердженням лікарів, тривалість перших прогулянок завжди залежить від пори року. Влітку вони становлять близько 30- 45 хвилин в день, навесні і восени – 25-30 хвилин, а в зимовий їх час слід скоротити до 15-20 хвилин.
Деякі мами цікавляться, чи можна гуляти з новонародженим на балконі? Лікарі говорять про те, що це навіть рекомендується в перші дні після виписки. Такий варіант є дуже зручним для мами, так як економить їй багато часу і сил, що вкрай важливо після пологів. Для такої прогулянки достатньо одягнути малюка по сезону (Влітку надіти боді і легку шапочку, а взимку загорнути в теплу ковдру) і, взявши його на руки, вийти на балкон. У тому випадку якщо розміри балкона дозволяють, мама може вивозити крихту в колясці. При цьому личко карапуза слід відкривати так, щоб на нього потрапляли прямі сонячні промені – природні джерела вітаміну D.
Багатьох батьків також цікавить питання, скільки разів на день слід здійснювати прогулянки з новонародженим? Фахівці стверджують, що в теплу пору року з немовлям можна виходити на прогулянку 2 рази на день. Що стосується, морозної зими та дощової осені, то в цей період достатньо буде і одного разу. При цьому виходити на вулицю з малюком краще до обіду.
Під час прогулянки дорослі повинні завжди перевіряти носик малюка своїми губами (Він не повинен бути холодним), а також обмацувати його шийку і спинку (вона повинна бути сухою).
Чи можна гуляти з новонародженим в перші дні після виписки з пологового будинку?
Багато новоспечені мами впевнені, що виходити з малюком на вулицю в теплу пору року можна вже на другий день після виписки з пологового будинку. Хоча деякі педіатри все ж радять утриматися від прогулянок у перші 2-3 дні після приїзду додому. До того ж тривалість прогулянки з новонародженим фахівці рекомендують збільшувати поступово.
Якщо дитина народилася взимку, то перші його прогулянку можна здійснити навіть через 10 днів після виписки. В даному випадку її тривалість залежатиме від температури повітря. У морозну погоду (нижче -10 ° C) з виходом на вулицю слід почекати або ж скоротити тривалість перебування на свіжому повітрі до 5-7 хвилин. Також не варто виходити на прогулянку з новонародженим в сильний снігопад: Як би тепло не був одягнений малюк, у нього можуть замерзнути носик і щічки.
Безсумнівно, прогулянки на свіжому повітрі дуже корисні для малюка, так як вони не тільки підвищують імунітет дитини, але й вкрай важливі для розвитку його нервової системи.